1.250 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ | PEŞİN FİYATA 3 TAKSİT
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
KATEGORİLER
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
MARKA
MODEL
{{ FILTER.NAME }}
Filtre
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Görünüm :

İçecekler davetler için oldukça önemli şeylerin başında gelmektedir. Sofrada bir şeyler yenildiği gibi aynı zamanda içilir. Sofrada bir şey yerken ayrıca sofra düzenine, çatal bıçak takımlarına ve doğru bardak seçimlerine de oldukça dikkat etmek gerekir. Bu hususlara dikkat etmek sofradan ve yediğimiz yiyeceklerden çok daha fazla keyif almamızı sağlayacaktır. Bir göz alıcı sofra için yiyecekler kadar içecekler de oldukça önemlidir. İçecekler sadece misafirler için değil bizim içinde önemli bir konu. Çünkü bir şey içerken güzel bir bardaktan içmek içtiğimiz şeyin keyfini arttırır.

Su bile içiyorsak tercih ettiğimiz bardak içtiğimiz sudan ne kadar keyif aldığımızı belirler. Bardak tasarımlarında estetik ve şık olmasına oldukça özen gösterilir. Bu yüzden bir bardak içeceğiniz şeye göre farklı şekillerde tasarlanır. Bir bardak tasarımı kişiye oldukça fazla keyif vermesi gerekiyor. Tasarlanmış olan bir bardak modeli göze, dudağa ve ellere hitap etmesi gerekir.

Bardak Çeşitleri Nerelerde Kullanılır?

Bir bardak çeşidi olarak su bardağı ayaklı ve ayaksız modelleri olan bir bardaktır. Bir başka model ise kısa ayaklı bardaklardır. Kısa ayakların ağzı dar ve gövdesi geniştir. Bu bardak modeli kısa ayaklı bir bardaktır. Ağzının dar ve gövdesinin geniş olmasının bir amacı vardır. O ise bu bardakta ne içiliyorsa kokusunun daha fazla alınması içindir.

Bir su bardağının hacmi genelde 200 ml ile 250 arasında değişiklik göstermektedir. Bu su bardağı takımlarını 4'lü veya 6'lı olarak satın alabilirsiniz. Su bardakları sahip olmanız gereken en temel bardak takımları çeşitleri arasında oldukça önemli bir yerde bulunur.

Meyve Suyu Bardakları 

Meşrubat çeşitlerinde ve hacmi uygun derecede olan kokteyller için kullanılan bardak takımları arasında yerini almaktadır. Taze sıkılan meyve suları 20-25 cl hacminde olan ayaklı ve ayaksız olan kokteyl bardakları ile servis edilebilir. Bu bardak çeşidi meyve suyu, kola gazoz gibi gazlı içecekler, ayran gibi içecekler için gayet uygun bir bardak çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Bu bardak çeşidi genelde uzun bir tasarıma sahip bir bardak olarak bilinir. Bu bardak çeşidini 3'lü, 4'lü ve 6'lı olarak bulabilmeniz mümkündür.

Kokteyl Bardakları 

Kokteyl hacimleri birbirinden farklıdır. Bu sebepten dolayı kokteyl bardakları değişik biçimlerde ve değişik hacimlerde olmaktadır. Bu yüzden kokteyl bardakları farklı farklı çeşitlerde olabilmektedir. Görüldüğü üzere birden çok bardak takımları mevcut durumdadır ve bardak takımları farklı farklı yerlerde kullanılır.

Ayaklı Bardaklar Ne İçin Kullanılır?

Kadeh çeşitleri birbirinden farklı amaçlar için kullanılır. Bu bardak çeşidi bacaklı bir tasarıma sahiptir. Bacaklı bir tasarıma sahip olmasının belirli bir amacı vardır. Bu tasarımın amacı ise bir şeyler içtiğiniz zaman kadehi bacak kısmından tutmanız için tasarlanmıştır. Bir içecek ne kadar soğuk olursa olsun mutlaka kişinin vücut ısısından etkilenecektir. Bu sebepten dolayı kadehi bu bacak kısmından tuttuğunuz zaman içtiğiniz içecek vücut ısısından etkilenmez.

Bardak Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bardak takımları bir evin mutfağının en önemli eşyalarından birisi olarak kabul edilmektedir. Bardak takımlarını hem gündelik olarak hem de davet sofralarında misafirleriniz için kullanmanız mümkündür. Bu sebepten dolayı bardak takımı seçimi oldukça önemlidir. Bardak takımları içinde önemli bir yere sahip olan çay bardakları en çok kullanılan bardak türleri arasında önemli bir yerdedir. Hatta ince belli çay bardakları oldukça popülerdir. İnce belli çay bardakları satışa sunulduğu anda bardakaltı ile birlikte satışa sunulur.

Çay bardakları genelde 6'lı olarak satışa çıkarılıyor. Her ne kadar bu çay bardakları 6'lı olarak satışa çıkarılmış olsa da ikişer tane alarak 12 kişilik bardak takımı alabilirsiniz. Çünkü genelde kalabalık misafirleri olan veya geniş aile olan kişiler genelde 12 kişilik bardak takımı alabiliyorlar. Çünkü her zaman 6'lı set yetmeyebilir. Kalabalıksanız 12 kişilik bardak takımı sizin için çok daha iyi olacaktır. Hatta öyle ki bazı üreticilerde farklı farklı 12 kişilik bardak takımı modelleri bulunuyor. 12 kişilik bardak takımı modelleri üreticilerinde şunlar yer alıyor;

- Su bardağı
- Meşrubat bardağı
- Çay bardağı
- Çay bardağı altlığı
- Kadeh

Bardak Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Nasıl bir bardak takımına ihtiyaç duyuyorsanız onu alın. Zira ihtiyacınız olmayan bir bardak takımı boşa alınmış bir bardak takımıdır. Burada kaliteli ve bilinen markalardan alışveriş yapmak ürünün uzun ömürlü olması ve kaliteli olması için oldukça fazla önemli bir konudur. Diğer bardak takımları ile uyumlu olmasına oldukça özen gösterin. Satın alacağınız bardak takımı güvenli alışveriş için güvenli alışveriş sitelerinden olmalı. Bu konuya önemli derecede önem vermeniz lazımdır.

Bardak takımı seçimi yaparken günlük olarak kullanacağınız bardaklar içinde alışveriş yapmanız sizin için fazlasıyla iyi olacaktır. Popüler ürünler adından sıkça söz ettiriyor. Fakat hepsi kaliteli ürünler olmayabilir. Bu sebepten dolayı kaliteli, sağlam ve uzun ömürlü ürünleri tercih edin. Genelde klasik tarza sahip olan bardak takımları daha sağlam daha kaliteli ürünler olabiliyor.

Bu sebepten dolayı bardak takımları seçimi yaparken zamansız ve klasik türdeki tasarımları daha fazla tercih etmeye çalışırsanız almış olduğunuz üründen oldukça fazla memnun kalma ihtimaliniz oldukça yüksek. Bütün 12 kişilik bardak takımı modelleri hakkında yer alan bütün bilgiler bu şekilde yer alıyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.