1.250 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ | PEŞİN FİYATA 3 TAKSİT
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
KATEGORİLER
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
MARKA
MODEL
{{ FILTER.NAME }}
Filtre
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Görünüm :
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Kahvaltı, özellikte Türk halkının vazgeçilmez ve en önem verdiği, en özel şekilde hazırlanan bir sofra çeşididir. Bayramlarda, hafta sonlarında, misafirlerine değişik sunumlar ile kahvaltılık takımlar ile servisi yapmayı seven oldukça kadın bulunmaktadır. Bu da kadınların kahvaltılık modelleri ve çeşitlerini arayışını arttırmaktadır.

Her kadın güzel sofra kurmayı, güzel kahvaltılık takımlar ile sunum yapmayı ister. Kahvaltı alışkanlığı diğer ülkelere oran ile Türkiye de oldukça yaygındır. Günün en önemli ve atlanmaması gereken bir öğün olduğu bilinmektedir. 

Kahvaltılık Setler İçinde Neler Var?

Genel olarak kahvaltılık setlerin içeriğinde; fincan takımı, yumurtalık, tuzluk ve biberlik, şekerlik, servis tepsisi, reçel ve zeytin vb. için kaseler, çaydanlık, büyük ve küçük boy servis tabakları, çay bardağı, bardak atlığı ve bazı takımlarda çatal - bıçak takımları da bulunmaktadır. Sofranıza farklı bir görünüm kazandıran kahvaltılık takımlar görsel bir şölende yaratmaktadır. İstediğiniz ürünü ekleyip çıkarma özelliği sunan farklı firmalarda bulunmaktadır. 

Kahvaltı Seti Kaç Kişilik Olur?

Her aile sayısına göre kahvaltılık çeşitleri bulunmaktadır. Kalabalık aileye sahip kişiler genelde 36 parça 6 kişilik modelleri seçebilir. 18 ya da 36 parçalık setlerden oluşmaktadır. Seçim tamamı ile sizin ve aile sayınızın azlığı ve çokluğuna kalmıştır.

Kahvaltılık Takımı Kaç Parçadan Oluşur?

Kahvaltılık takımları genel olarak 14 parçadan tutun 32 ya da 36 parçalardan oluşmaktadır. Aileye göre, iki kişilik, dört kişilik, altı kişilik ya da on iki kişilik setler bulunmaktadır. 

Kahvaltı Takımı Nasıl Olmalı?

Kahvaltı takımı, bazı kadınların ilgilenmediği ama bazı kadınlarında ruhunu ve kişiliğini yansıttığı seçim olarak kabul edilir. Kahvaltı takımların da genel de bazı kesim cıvıl cıvıl renkleri ve tasarımları tercih etse de, bazı kısım sadelik ve marjinallikten yana modeller seçmektedir. Kahvaltı takımı seçerken ilk önce karar vermeniz gereken şey, seçeceğiniz takımın porselen mi, seramik mi ya da son dönemin en popüler modellerinden olan bambu mu seçmek istersiniz?

Kullanımına ve ihtiyacınıza göre model seçimi yapmalısınız. Eğer sıklıkla fırın ya da mikrodalga gibi yerlerde ısıtma işlemi yapacaksanız, kesinlikle ısıya dayanıklı takımlardan seçmelisiniz. Ama sadece misafirlerinize ve özel günlerinizde kullanacaksanız, bu özelliğe dikkat etmeniz gerekmiyor. Bulaşık makinesinde yıkanabilme özelliği durumunda, mutfağa fazla zaman ayıramayan kadınların dikkat etmesi gereken bir durumdur.

Bunların haricinde bir diğer önemli konu ise, evinizin havasına ve yemek masanıza katacağı uyum ve havadır. Seçeceğiniz renk ve tasarım hem evinize hem de yemek masanız ile uyumlu olması görsel şöleni arttıracaktır. Sofranız da kullanmayı planladığınız bardaklar ve çatal - bıçak takımı, tasarımlarını ve renklerini de uyuma dahil etmelisiniz. Örnek olarak kahvaltı öğünün de reçel veya tatlı ürünleri seviyorsanız ve sıklıkla tüketiyorsanız, şık ya da klas bir reçelliği olan veya yumurta haşlaması favoriniz ise yumurtalığı  olan bir kahvaltı takımı tercih etmeniz size avantaj sağlayacaktır. 

En önemli konu sağlığınız. Kahvaltı takımları mutfak ürünleri kategorisine girdiği için oldukça titiz ve temkinli seçim yapmanız gerekir. Ürün yapımında kullanılan materyaller ya da aldığınız ürünün içerisin de sağlığa olumsuz yönde tetikleyecek maddeler bulunmaması fazlası ile önem taşımaktadır. 

Kahvaltı Ve Kahvaltılık Takımın Önemi

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Atlatılmaması gerekir. Kahvaltı sofranızda aileniz ile mutlu geçireceğiniz saatler masanıza da yansımaktadır. Onlar için hazırlayacağınız eksiksiz bir sofrada en büyük yardımcınız kahvaltılık takımlarıdır. Sizin içinizdeki sevgiyi ve merhameti yansıtan takımlar, aileniz için de güzel hissetmelerini sebep olur. 

Şık Kahvaltı Masası Nasıl Hazırlanır? 

Misafirlerinize, kendinize, bayramlarda ve özel günlerde şık kahvaltı masası hazırlamak için şu adımlara uyun:
1-  İlk önce güzel ve takımınıza uygun masa örtüsü kullanmanız gerekir,
2- Takımlarınız ile uyumlu servis peçeteleri,
3- Kahvaltı çatalı, tabağın sol kısmında olmalıdır. 
4- Kahvaltı bıçağı, bıçağın keskin tarafı mutlaka tabağa doğru bakmalıdır. 
5- Kahvaltı kaşığı, reçel ya da tatlı malzemeleri bu kaşıkla alınması için konmaktadır. 
6- Kahvaltı tabağı, eğer Amerikan servisiniz varsa üzerine koyabilirsiniz. 
7- Ekmek tabağı,
8- Çay ya da kahve bardağı,
9- Meyve suyu bardağı,
10- Son olarak içerisinde servis edeceğiniz servis tabakları,
Kahvaltılık masa düzeni, ortada serpme kahvaltı şeklinde hazırlayacağınız ve sunum yapacağınız kahvaltılık çeşitleri, börekler, reçeller, zeytinler vb. gelmelidir. Masaya dekor amaçlı ekleyeceğiniz çiçekler ve mendiller masanın havasını değiştirecektir. Masa örtüsü seçimini kahvaltı takımınız ile uyum sağlamasına dikkat edin. 

Kahvaltı Takımı Seçerken 5 Kural 

Tamamı ile kişisel ve ev dekorunuzun zevkine göre oluşturabileceğiniz kahvaltı takımı seçerken bu 4 kural sizlere yardımcı olacaktır. 
Renk Seçimi: Renk seçimi yaparken, uyumun ve zevkinizin anlaşması gerekir. Kahvaltı sofrası bir bütünlük oluşturur. 
Desen Uyumu: Kahvaltı takımı çoğunlukla desenli tasarımlar ile üretilir. Tarzınıza ve evin ambiyansına uyum sağlamalıdır. İster düz renkli tasarımları, ister cıvıl cıvıl tasarımları ve isterseniz de çiçekli, hayvanlı ve daha birçok desenli tasarımları ile kahvaltı takımı seçebilirsiniz. 
Takımın Formu: Kahvaltı takımı seçerken bir püf noktası da takımın formudur. Kahvaltı takım formları genelde kare, oval, yuvarlak ve yenilikçi formların gelişmesi ile değişik formda tabak tasarımları bulunmaktadır. 
Malzeme: Kahvaltı takımları çoğunlukla porselen olsa da bambusu, ahşap olan modelleri de mevcuttur. 
Fiyat: Kahvaltılık fiyatları her bütçenin yetebileceği şekilde kategorisi bulunmaktadır.  Hangi modeli seçerseniz uygun ve pahalı. Eğer bir kere alacağım güzel olsun derseniz pahalı modellere bakmalısınız. 
Kahvaltılık Takım Fiyatları 

Kahvaltılık takım fiyatları genel olarak uygundan pahalıya göre sıralanabilir. Bütçenize uygun olan kahvaltılık fiyatları ile bütçenize uygun olmayan fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bazı kahvaltılık takımların muadilleri de bulunmaktadır. Eğer sık kahvaltılık takımları alan biri iseniz daha uygun kahvaltılık fiyatları ürünlerine bakabilirsiniz. Uygun fiyatlı olarak da her çeşidi bulunan kahvaltılık takımları ile tarzınızı sofralarınıza yansıtın.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.