1.250 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ | PEŞİN FİYATA 3 TAKSİT
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
KATEGORİLER
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
MARKA
MODEL
{{ FILTER.NAME }}
Filtre
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×


Kek, pasta ve kurabiye gibi ikramlıkların tazeliğini koruması amacıyla kullanılan birçok kek fanusu çeşitleri vardır. Poğaça, pizza gibi hamur ürünleri için patisserie adı verilen kek fanusları üretilir. Bu fanuslar yiyeceklerin dışarı ile temas etmesini engelleyerek bayatlamasını, kurumasını ve bozulmasını önlemektedir. Özel davetlerde veya kutlamalarda şık sunumlar için sıkça kullanılan ürünlerin başında gelir.

Birbirinden çeşitli tasarım ve renklere sahip kek fanusu geniş model ve ürün çeşitliliği ile dikkat çekmektedir. Böylelikle her ihtiyaca ve beğeniye uygun ürünlere kolay bir şekilde ulaşmak mümkün olmaktadır. Piyasadaki kek fanusu ürünleri iki kısımdan oluşmaktadır. Alt tabak ve üst kapak şeklinde iki ayrı parçası mevcuttur. Tabak bölümünün altına eklenen bir parça ile ayaklı kek fanusu modeli de ortaya çıkmaktadır.

Ayaklı kek fanusları gold, gümüş veya desenli şekillerde farklı renk seçenekleriyle göz doldurmaktadır. Hazırlanan ikramlıklar tabak kısmına yerleştirilerek üzerine kapağı kapatılır. Kapak kısımları genel olarak cam malzemelerden üretilen kek fanusu çeşitleri bu sayede ikramlıkların dışarıdan da hoş görülmesini sağlamaktadır.

Kırılmaz yapısı nedeniyle sıklıkla tercih edilen plastik çeşitleri de tüm sunumlar için idealdir. Tekli olarak satıldığı gibi pasta tabaklarının eklenmesiyle beraber set haline getirilen modelleri de mevcuttur. 


Kek Fanusu Modelleri
Kullanım yerlerine göre çeşitlilik gösteren kek fanusu modelleri genellikle aynı amaç ile işlev görmektedir. Gerek büyük davetler için gerekse küçük ikramlıklar için farklı model ve boyutlarda kek fanusu modelleri mevcuttur. Bu fanuslar tek kullanımlık olabileceği gibi daha uzun ömürlü cam formlarda da karşımıza çıkabilir. Özellikle büyük davetlerde ayaklı cam kek fanusları tercih edilebilir. Böylelikle şık bir görüntü elde ederek misafirlere ikramda bulunmak mümkün olmaktadır.

Ancak daha dikkat çekici bir sunum isteyenler için tasarlanan kırmızı gibi göz alıcı renkteki kek fanusu modelleri hazırlanan ikramlıkları daha gösterişli şekilde sunmaktadır. Pastane, restoran, cafe gibi iş yerlerinde de kullanılabilecek teşhir dolabına uyumlu modellerde bulunmaktadır. Böylelikle müşterilerin ilgisini çekmek ve ürünlerin daha uzun süre taze kalması sağlamak mümkün hale gelmektedir.

Plastik kapaklı kek fanusu modelleri şeffaf ve hafif olma özelliğinden dolayı taşıdığı yiyecekler servis edilmeden önce göze hitap etmektedir. Ayrıca davet edilen bir yere veya birinin yanına giderken de taşınabilir kek fanusu sayesinde hazırlanan ikramlar ile hoş sürprizler yapılabilmektedir. 

Kek Fanusu Fiyatları 

Günümüzde çok sık kullanılan kek fanusları modellerine göre değişik fiyat aralıklarına sahiptir. Çeşitlerine, boyutlarına, aksesuarlarına ve modellerine göre değişen kek fanusu fiyatları her bütçeye uygun fiyat aralıklarındadır. Kek fanuslarının kapak ve gövdesi plastik veya camdan olabileceği gibi tamamen seramikten de üretilebilir. Aynı zamanda bu malzemelerin dışında porselen, bambu, ahşap, hasır gibi malzemelerden de yapılabilir.

Model olarak ise yuvarlak tabaklı, dikdörtgen, vakumlu, seramik, kilitli gibi farklı modellerde üretilebilir. Bu nedenle malzeme çeşitliliği kek fanusu fiyatları çeşitliliğine sebep olmaktadır. Kek fanusları takım olarak da üretilmektedir. Takım içerisinde servis tabağı, spatula ve pasta bıçağı başta olmak üzere farklı parçalar yer almaktadır.

Takım olarak tercih edilen modellerde kek fanusu fiyatları biraz daha fazladır. Aynı zamanda modellerin ayaklı ve ayaksız olması da kek fanusu fiyatları arasında fark göstermektedir. Ayaklı olan modeller aynı malzemeden yapılmış ayaksız modellere göre farklı fiyatlara sahiptir.

Şık Sunumlar İçin Vazgeçilmez Kek Fanusları 

Dikkat çekici sunumlara imza atan kek fanusları bunun yanı sıra kekleri, pastaları saklamak için de son derece idealdir. Hem şık sunum hazırlamaya yardımcı hem de ikramlıkları taze tutacak olan kek fanusları ile sorunlara çözüm bulunmaktadır. Estetik kaygı yaşayan kişiler için damalı kek fanusu bu sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Pasta tabaklı kek fanusları ise servis tabakları ile uyum sağlayarak sunuma estetik katkı sağlamaktadır. Böylelikle masada uyumlu bir görsellik elde edilmiş olacaktır. Bununla birlikte yalnızca evlerde değil pikniklerde, iş yerlerinde hatta akraba ziyaretlerine giderken de kek fanusuna ihtiyaç duyulur. Kek fanusları sayesinde yiyecekleri dış etkilerden koruyup görünümünü bozmadan taşımak mümkün olmaktadır. 

Gösterişli ve Dekoratif Kek Fanusları Çeşitleri 

Kek, pasta ve çeşitli ikramlıklar herkesi mutlu eden lezzetli seçenekler arasında yer alır. Bu güzel ürünleri birde şık ve gösterişli bir şekilde servis etmek ise iştahları daha fazla kabartacaktır. Bunun için tasarlanan kek fanusları veya stantları, ortama harika bir ambiyans kazandırmaktadır. İş yerlerinde pikniğe giderken ya da ev ziyaretlerine giderken ürünlerin kilitli ve güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayan kek fanusu tasarımları sayesinde lezzetleri her yere kolayca taşımak mümkündür.

Her ortam için çeşitli modellere sahip kek fanusu veya kek stantlarının dekorasyon ile bütünleşmesi son derece önemlidir. Modern, minimal, geleneksel veya eklektik tarzındaki ortamlar için farklı tasarımlara sahip kek fanusu çeşitleri tercih edilmektedir. Bazı kek fanusları ise tabak, çay ve farklı servis setleri ile birlikte sunulmaktadır. Misafirlere ve davetlilere özel şık sofralar hazırlamak istenilen anlarda gösterişli porselen kek setlerine şans vermek uygun olacaktır. 

Kek Fanusu Kullanmanın Avantajları 
Özel kutlama günlerinde yemek masalarının gösterişli, güzel ve şık görünmesi istenir. Hazırlanan ikramlıklar ise gösterişli kek fanusları ile daha fazla öne çıkabilmektedir. Aynı zamanda yemek masalarının da estetik bir görünüme sahip olmasına yardımcı olacaktır. Kek fanusu ayaklı veya ayaksız olarak üretilmektedir. Duruma göre modeli tercih edilerek masaların şıklığına şıklık katmak mümkündür.

İkramlıkların bırakıldığı alan düz tabak formundadır ve üzerine kapaklar kullanılır. Özellikle bu kapaklar sayesinde kek fanusu kullanmanın birçok avantajı vardır. İlk olarak kapaklı kek fanusları yiyeceklerin kurumasını, bayatlamasını ve yapısının bozulmasını engellemektedir. Böylelikle daha uzun süre ürünlerin taze kalmasını sağlamaktadır. Kapak yapısının vakumlu olarak üretilmesi de ürünlerin bozulmasını engeller. Bu nedenle vakumlu kek fanusu modelleri ile ikramlıkların sıkı bir şekilde korunması sağlanmaktadır.

Cam malzemeden oluşan kek fanusu çeşitleri sağlıklı bir malzemeden üretilmesi sebebiyle yiyeceklerin bozulmasını engellediği gibi hoş bir görüntü de verir. Bu ürünlerin evlerde kullanılmasının dışında kek taşıma fanusu olarak da kullanılabilir. Kapak kısmında bulunan kulp sayesinde de kolaylıkla taşınabilir. Bazı modeller kilitlenebilir özelliğine sahiptir. Taşıma sırasında dökülmeleri engelleyen kilitli kek fanusu büyük avantajlar sağlamaktadır.
Bu ürünlerin düzenli ve özenli kullanılması halinde uzun ömürlü olduğu bilinmektedir. Ancak tek kullanımlık çeşitleri de mevcuttur ve bu ürünlerde kullan at tekniği uygulanır. Bu nedenle tek kullanımlık olan bu çeşitler yeniden kullanılmaya müsait değildir.

Her İhtiyaca Uygun Kek Fanusları

Kek fanusları kullanılabilecek birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Fanusun materyali, sunulacak ikramlıklara göre belirlenebilir. Cupcake tarzı küçük tatlılar, 2 katlı stantlarda sunulabilir. Bütün haldeki pasta, kek, tiramisu, cheesecake veya benzeri lezzetler için ise kapaklı fanuslar tercih edilebilir.

Doğum günü, nişan gibi büyük etkinliklerde ise gösteriş öne çıkar ve işlemeli, metal detaylı ya da yaldızlı modeller tercih edilebilir. Kapaklı ve kulplu kek fanusları servis aşamasında yardımcı olmaktadır. Son dönemlerde trend olan mermer ise zarif ve şık dokusuyla her ambiyansa uyum sağlamaktadır. İkramlıkları taze bir şekilde korurken dekorasyona da hoş bir etki sağlayan kek fanusları çeşitli modeller ile ev yaşam kategorisinde yer almaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.