1.250 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ | PEŞİN FİYATA 3 TAKSİT
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
KATEGORİLER
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
MARKA
MODEL
{{ FILTER.NAME }}
Filtre
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
 
 
2023 pasta servis takımları çok daha çeşitli ve renkli alternatiflerle sunuluyor. Her zevkin farklı tercihleri olabilir. Klasik, renkli ya da spor tarzda bile birçok takımlar var. Sofranızda ve pasta ikramlarınızda birden fazla farklı stilde de sunum yapabilirsiniz. Çok renkli ve çiçekli bir takımı kullanırken sade düz takım da aklınızı çelebilir. 

Artık pasta servis ikram takımları tek bir tarzda olmalıdır diye kural yok çünkü. Artık misafirlerimizi şaşırtmak ve estetik beğeni oluşturmak çok popüler. Konuklarımızın beğenisini alacak takımlara ise mağaza ya da online satış aracılığı ile çok rahat ulaşabiliriz.

Pasta Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pasta takımı seçiminde birkaç temel unsura göre seçim yapılmalıdır. Tarzınızı yansıtan bir takım olması önemlidir. Kolay temizlenebilir olması, fiyatı, malzeme kalitesi de bakılmalı. İkramlarınızda diğer eşyalarınızla meç ettiğinizde nasıl duracağını da hayal edebilirsiniz. Genellikle pasta servis takımı çeşitleri kategorisinde estetik görüntü ve parça sayısı baz alınır. Elbette ilk olarak sizin zevkinize hitap etmelidir.

Porselen pasta servis takımı en çok kombin yapılabilir ikram servis ürünleridir. Yanında gümüş, gold ya da metal servisler bile kullanabilirsiniz. Tabak ve supla servisler için metal üzerinde porselen malzemeler çok göz alıcı duracaktır. Özellikle gümüş ile beyaz ya da altın ile zıt renkler dikkat çekici servislerdir. 

Pasta Takımı Modelleri Nelerdir?

Pasta servislik takımlar belli gruplara göre sıralanır. Bunlar hem malzeme yapılarına göre hem de stillerine göre değişir. İşte en bilinen ve tercih edilen pasta servis takımı çeşitleri şunlar:
-Metal Pasta Servisleri: Genellikle gümüş, altın kaplama ya da krom malzemeli olurlar. Zaman zaman parlatmak gerekebilir. Ancak elit ve estetik duruşları vardır. 
-Porselen Pasta Servisleri: Baskılı ve yüksek ısıya dayanıklıdırlar. Kırılma olmadığı takdirde uzun yıllar boyunca kullanılabilirler. 
-Seramik Pasta Servisleri: Porselen malzemeye göre biraz daha uygun fiyatlı seçeneklerdir. Ancak kırılma olması durumunda soyulma etkisi gösterebilir. 
-Melamin Pasta Servisleri: en uygun fiyatlı seçeneklerdir. Ancak daha çok açık alan, bahçe ve piknik gibi ortamlarda kullanılması tavsiye edilir. Kapalı alan davetlerinde pasta servis takımı için kullanılması misafirlerinize kendilerini bir parça değersiz hissettirebilir. 
-Cam Pasta Servisleri: Yıllarca popülerliğini kaybetmemiştir. En çok satılan ikram servis ürünleridir. Hem daha sağlıklı hem de az yer kaplayan, şeffaf görüntü özelliği vardır. 
2023 Pasta ve İkram Takımları Neler? 

2023 yılında en çok rağbet görecek servis takımları; metal ve porselen seramik takımlar olacaktır. Farklı birçok desende üretiliyorlar. Ayrıca metal pasta servis ikram takımları porselen ürünlerle birbirine çok yakışıyor. 

Aynı şekilde kahve ve çay takımlarında da seramik ürünler çok ilgi görmeye devam edecek. Sade ve bohem stiline sahip olan takımlar ilk başta geliyor. Pasta tabağı ve sunum takımlarında cam ürünler de çeşitliliği artırmaya devam edecek. 

En Pahalı Pasta ve İkram Takımları Hangileri?

Aslında bu sorunun cevabını birkaç sebep belirler. Ürünün markası, kullanılan malzeme ve dayanıklılık çok önemlidir. İyi bir pasta servis takımı istiyorsanız belli bir bütçeyi gözden çıkarmalısınız. Ama aynı anda birkaç takım isterseniz farklı ürünleri de satın alabilirsiniz. Metal ürünler eğer gümüş kaplama ise biraz daha yüksek fiyatlı olacaktır. 

Pasta çay servisi için kullanılan takımlar genellikle dört ya da altı kişilik olarak satılır. Ama günümüzde meç ederek sunum da çok popüler hale geldi. Bunun için bazı ürünleri isterseniz tekli olarak alabilir, kendi takımınızı yaratabilirsiniz. En popüler pasta servis takımı çeşitleri biraz daha fiyatı yüksek hale getirebilir. Ama yılsonu ve özel gün kampanyalarından, indirim olanaklarından da faydalanabilirsiniz. 

Pasta Servisi İle Çay Servisi Aynı mı?

Ülkemizde pasta servisleri ile çay takımları ayrı olarak düşünülüyor. Çay takımları genellikle çay bardağı, çay tabağı ve tepsisinden oluşarak hazırlanıyor. Pasta takımları denilince de servis tabakları ve pasta standı oluyor.

Ama aslında dünyada genel kullanımı açısından hepsi aynı kategoride yer alır. Bazı ülkelerde çay ile birlikte zaten pasta tatlı sunma alışkanlığı bulunur. Bunun için aynı takım ile servis yapılır. Eğer siz de misafirlerinize genellikle çay ile birlikte yiyecek sunumu yapıyorsanız aynı düşünebilirsiniz. Genellikle altı kişilik pasta servis ikram takımları işinizi görebilir. Daha kalabalık davetler için iki takım birden satın alabilirsiniz. 

Pasta Servis Takımları Nasıl Temizlenir?

Her malzemenin kendine has bir temizlik kuralı vardır. Bazı ürünler kesinlikle makinede yıkanmamalı ve ıslak bırakılmamalıdır. Bazı ürünler birbirine değmeyecek ve çizmeyecek şekilde depolanmalıdır. Bu gibi hususlara dikkat etmeniz servis ürünlerinizin ömrünü uzatır. 

Mesela; metal pasta servis takımı asla bulaşık makinesinde yıkanamaz. Yoksa anında kararma yapar. Hatta malzeme kalitesine göre paslanma da olabilir. Gümüş ve altın kaplama da olsa onlar için özel parlatıcılar tercih edilmelidir. 

Porselen ve seramik ürünler üretim esnasında zaten fırınlanarak hazırlanırlar. Dolayısıyla isterseniz yüksek ısıda makinede yıkama yapabilirsiniz. Ama üzerinde el boyaması desenleri olanları kesinlikle sadece elde yıkamalısınız. Soyulma ve desen canlılığını yitirme gibi sorunlar karşınıza çıkabilir. 

Cam servis takımları belki de temizliği en kolay olanlardır. İstediğiniz kadar makinede ya da elde yıkama yapabilirsiniz. 

Gümüş Pasta İkramlıkları Nasıl Temizlenir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi metal malzemeli ürünler sadece elde temizlenmelidir. O da tabi ki yine su altında yıkayarak değil. Gümüş ve diğer metal pasta servis takımı çeşitleri için parlatıcı görevi gören temizleyiciler bulunuyor.

Bu temizleyicileri kendiniz evde doğal malzeme ile hazırlamak isterseniz o da olabilir. Karbonat ve limon suyu ile kimyasal içermeyen çok güzel bir temizleyici elde edebilirsiniz. Hem daha ekonomik hem de sağlıklı bir temizlik olacaktır. 

Popüler Alternatifleri Değerlendirmeyi Unutmayın

Her kadın birbirinden farklı pasta servis takımlarını kullanmayı hayal edebilir. Misafirlerine her gelişlerinde farklı bir ürünle servis sunma fikri çok hoş. Ama tabi ki sürekli alışveriş yapma şansımız da olacak değil. Ancak bu durum için artık çok popüler bir çözüm bulunuyor. Sıkıldığınız pasta servis ikram takımları için internette ikinci el satış yapabilirsiniz. 

Böylece daha önce kullandığınız ürünleri paraya çevirebilir ve yenilerini satın alabilirsiniz. Artık ikinci el ürün satışı yapan pek çok online adres bulunuyor. Buralardan birinde güvenli satış yaparak ürünlerinizi elden çıkarmanız sağlanıyor. Kazancınızla yeni servis takımları alabilir ve konuklarınızı şaşırtabilirsiniz. 
 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.