1.250 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ | PEŞİN FİYATA 3 TAKSİT
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
KATEGORİLER
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
MARKA
MODEL
{{ FILTER.NAME }}
Filtre
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Görünüm :

Ülkemizde yer alan insanların çay tutkusu yadsınamaz bir gerçektir. Sabah kahvaltılarında, gün arasında, akşam yemekten sonra çay tüketimi çok fazladır. Bu nedenle çaydanlık hemen hemen her evin vazgeçilmez bir mutfak ürünüdür. 

Çaydanlık

Çaydanlıklar günümüze çok eski zamanlardan gelmektedir. Çaydanlıklar ilk yıllarda tek parça halinde kullanılırken süreç içinde günlük ihtiyacın giderilmesine yönelik yapılan mutfak gereçleridir. Zamanla alt kısmı, üst kısmına göre daha büyük olan iki parçalı çaydanlık modelleri meydana gelmiştir. Kaynayan suyun çay servisi yapılır iken bardaklara doldurulması adına gövdede el ve ya bardak arasında uygun açıyla dökülmesini sağlayacak bir şekilde ağzı dar bir ibrik kısmı bulunur.

Günlük hayatımızın önemli parçası olan çaydanlıklar kaliteli ve de şık tasarımları ile kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle çaydanlık fiyatları araştırılmalıdır. Modellerine göre dayanıklı yapıları ya da kullanışlı özelliklerinin sayesinde uzun ömürlü, pratik bir kullanım sağlamaktadırlar. Çaydanlıklar estetik açıdan ve işlevsellik açısından sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Genelde iki parçalı olan ve metalden yapılan çaydanlık modelleri arasında demliğini porselen olan ve demliği metal olan çeşitleri mevcuttur. Yüksek kaliteli malzemelerle bu çaydanlıklar, mutfaklarda şıklığı ve de kullanım kolaylığını sunmaktadır. 

Çaydanlık bakımı

Kullanılan sırlı çaydanlıklar hiç bir zaman sabunlu su ve ya bulaşık makinasında yıkanmamalıdır. Sadece sıcak suyla yıkanarak durulanır. Sonrasında ters çevrilerek kurumaya bırakılmalıdır. Çaydanlık içinde oluşan kirleri ve ya tanenleri gidermek adına çaydanlık sodalı kaynar bir su içerisine yatırılarak dinlenmeye bırakılması önerilmektedir.

Çaydanlık Modelleri

Günümüzde çeşitli çaydanlık modelleri bulunmakta olup hemen hemen her zevke hitap etmektedir. Klasik çaydanlıklardan modern tasarımlı çaydanlık modellerine kadar geniş seçenekler mevcuttur. Seçilen çaydanlık modelleri, kullanımda kolaylığı ve de şıklığı bir arada sunup mutfaklarda estetik dokunuş yaratmaktadır. Özellikle renkli modeller, mutfaklara enerji katmaktadır. Çaydanlıklar mini, mega, midi ve maxi olarak dört kategoriye ayrılmaktadır. Her kategorinin iç hacmi birbirinden farklıdır. Mini çaydanlıklar, tek başına ya da az sayıda kişiyle birlikte yaşayanlar için idealdir. Midi çaydanlıklar çekirdek aileler için uygundur. Mega ya da jumbo çaydanlıklar ise kalabalık aileler ya da iş yerleri için uygun bir seçenek olmaktadır.

Çelik Çaydanlık Modelleri

Çelik çaydanlıklar, hem dayanıklı hem de şık modellerdir. Yüksek kaliteli ve paslanmaz çelik malzemelerden üretilen bu çaydanlıklar, paslanma ve korozyona dirençli olmaktadır. Bu nedenle uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır. Çelik çaydanlıkların içerisindeki ısıyı eşit şekilde dağıtma özelliği, çay demleme süresini de hızlandırmaktadır. Çelik çaydanlık modelleri, çeşitli boyut seçenekleri ile her türlü ihtiyaçlara cevap vermektedir. Bu çeşitlilik, hemen her kullanıcının ihtiyacını karşılayabilecek seçeneklerin önünü açmaktadır. Çelik çaydanlıkların temizlikleri oldukça kolay olmaktadır. Paslanmaz çelik malzemelerinin pürüzsüz yüzeyleri, kir ve ya lekelerin kolay bir şekilde temizlenmesini sağlar. Bu sayede, Korkmaz çelik çaydanlıklar kullanıcıları

Midi Çaydanlık

Midi çaydanlıklar, orta boyutlu tercih eden kullanıcılar için en idealidir. Bu çaydanlıklar, küçük ailelerin ve büyük ailelerin kullanımlarına uygun kapasite seçenekleri ile sunulmaktadır. Kompakt ve de şık tasarımları ile mutfak tezgahında oldukça az yer kaplamakta olup kolayca saklanmaktadır.

Midi çaydanlık modelleri, iki katmanlı yapısı ile çayın sıcaklığını da uzun süreler koruyarak çay demleme sürecini çok daha verimli bir hale getirmektedir. Ergonomik ve kaymaz saplara sahip olan midi çaydanlıkların kullanımı daha güvenli ve rahattır. İç yüzeyi nedeniyle çayın aromasını korur, demleme sırasında çayın lezzetini etkileyen faktörleri azaltmaktadır. 

Maxi Çaydanlık

Büyük kapasiteli bu çaydanlık çeşitleri özellikle kalabalık aileler, kalabalık misafir ağırlama ya da iş yerlerinde karşılaşılan büyük toplantılar için son derece ideal olmaktadır. Maxi çaydanlıkların oldukça geniş kapasitesinin sayesinde rahatlık ile çay servisi yapılmaktadır. Uzun ömürlü kullanımı olan bu çaydanlık modelleri, çeşitli renk, desen ve ya tasarım seçenekleri ile müşterilere sunulmaktadır. Şık ve göz alıcı tasarımların sayesinde mutfaklarda estetik dokunuş sağlanmış olur.
 
Mega Çaydanlık

Günümüzde pek çok sayıda kişi ve kurum tarafından tercih edilerek kullanılmakta olan mega çaydanlık modelleri ülkemizin önde gelen mutfak aletlerinden birisidir. Mega çaydanlık serileri, paslanmaz çelik malzemesinden üretilmiştir. Bu nedenle dayanıklılık ve ya ısı iletimi açısından son derece üstün bir performans sergilemektedir. Bu mega çaydanlıklar hem klasik hem de modern mutfaklarda kullanılmak için şık görünüm sunar ve zarif bir tasarıma sahip olmaktadır. Kullanıcıların dostu olan mega çaydanlıklar, sıcaklık ayarlı olan elektrikli ocaklar ile de uyumlu yapıdadır.

Çaydanlık Fiyatları

Günümüzde kullanılan çaydanlık fiyatları, ürünlerin malzemesine, kapasitelerine, tasarımlarına ve işlevselliklerine göre değişiklikler gösterebilir. Çaydanlık fiyatları, hemen her bütçeye uygun olan seçenekler sunmaktadır. Çeşitli boyut, renk ve ya model seçenekleri sayesinde her zevke ya da ihtiyaca uygun olan çaydanlık modelleri bulmak mümkün olmaktadır. Bu sayede ülkemizde yer alan kullanıcılar bütçelerini baz alarak diledikleri gibi kaliteli ve de şık çaydanlık satın alabilirler. Bu bağlamda çaydanlık fiyatları ürünlerin boyutları, desenleri, modelleri, ürün malzemeleri gibi pek çok sayıda etken maddeler tespit edilerek fiyatlandırma yapılmaktadır.

Çaydanlıklar Nasıl Temizlenir?

Hangi boy ve kalitede çaydanlık alınırsa alınsın, çaydanlıkların temizliği son derece basit ve pratik olmaktadır. Alınan çaydanlıkların temizliği için yapılması gereken adımlar aşağıdaki gibidir. Bunlar:
-Öncelikle çaydanlığın içini ve de dışını iyice su ve sabunlu sünger yardımıyla silmek gereklidir. Sünger yok ise temiz yumuşak bir bezle de iyice silinebilir. Bu işlem, çaydanlığın yüzeyinde yer alan kir ve ya lekelerin iyice çıkarılmasına yardımcı olmaktadır.
-Çaydanlığın içerisine çay lekeleri ya da tortuları var ise, sıcak su ve de karbonat karışımıyla temizleyebilirsiniz. Ayrıca çaydanlığın içerisine sıcak su ve ya 2-3 tatlı kaşığı karbonat ekleyerek bir süre beklemek çaydanlığın içerisinde kireç varsa kireci yumuşatmaya yardımcı olacaktır. Ardından düzgün bir şekilde çalkalayarak durulamak gereklidir.
-Özellikle çelik çaydanlıklar için, beyaz sirke ya da paslanmaz çelik temizleyici malzeme kullanarak temizlik yapmakta çaydanlığı temizlemeye yardımcı olur. Çaydanlığın içine bu malzemelerden birini dökerek, bir süre bekletip ardından da su ile iyice durulamak gereklidir.
-Çaydanlığın dış yüzeylerindeki inatçı lekeleri gidermek için, limon suyu ya da tuz karışımı ile de temizleyebilirsiniz. Ek olarak lekeli bölgeye de limon suyu ya da tuz karışımı sürüp bir süre bekleterek ve nemli bir bez yardımı ile silip durulamak gereklidir.
-Çaydanlığın içini ve dışını iyice duruladıktan sonrasında kurulayarak havalandırılmış temiz bir yerde saklamaya özen gösteriniz.
-Kolay temizlenebilir yapıda olan çaydanlıkların temizliği düzenli bir şekilde yapıldığında, hem çaydanlığınızın kullanım ömrü uzamış olur hem de temiz, sağlıklı ve de lezzetli, taze çaylar demlemeniz mümkün olmaktadır.

Çaydanlık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Son olarak mutfakların vazgeçilmez gereçlerinden biri olan çaydanlıklarımızı seçerken dikkate almamız gereken bazı önemli faktörler bulunmaktadır. Bunlardan ilki, çaydanlığın yapıldığı materyalin büyük önem taşıdığıdır. İkinci olarak ise tercih edeceğiniz çaydanlığın iç hacmi ve dış görüntüsü her zaman için çok önemli bir faktör olmaktadır. Yaşadığınız ortamlarda sizler ile bulunan kişilerin sayısına göre en uygun hacimli çaydanlık modellerini seçebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.