1.250 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ | PEŞİN FİYATA 3 TAKSİT
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
KATEGORİLER
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
MARKA
MODEL
{{ FILTER.NAME }}
Filtre
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Görünüm :

Mutfakta kullanılan birçok yardımcı üründen biri de yapılan ikramların sunulduğu sunum tabağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Hazırlık sırasında ve yemek yerken kullanılan çatal, kaşık gibi yardımcı eşyaların yanı sıra çeşitli sunum tabağı da kullanılır. Sunum tabağı çeşitleri mutfaklarda hazırlık ve sunum için kullanılan önemli mutfak eşyaları arasındadır.

Sunum Tabağı 

Yemek masasında ikramlıkları sergilemek için tasarlanmış oldukça şık sunum tabağı çeşitleri bulunmaktadır. Sunum tabakları farklı materyallerden ve malzemelerden üretilmektedir. Cam, mermer, porselen ve seramik çeşitleri başta olmak üzere bakır, çelik, plastik gibi de sunum tabağı çeşitleri farklı ürün grupları ile kullanıcılara sunulmaktadır. Şık görüntüsü ile cam ürünler oldukça beğeni toplamaktadır. Bakır ise eskitme görünümü sayesinde klasik sofralara tatlı bir renk kattığı için tercih edilmektedir. Seramik ve mermerler ağır ve kaliteli yapısı ile sofralara farklı bir hava katabilmektedir.

Sunum Tabağı İle Renk Cümbüşü 

Kullanıcılar için renk ve desen olarak da pek çok alternatif sunulmaktadır. Gold, gümüş, siyah, beyaz, kırmızı, mavi gibi sunum tabağı renkleri en çok tercih edilenler arasındadır. Davetliler için hazırlık yaparken ortama hoş bir ambiyans katmak için yemek takımı ile uyumlu olabilecek renk ve desen seçenekleri tercih edilebilir. Birden fazla rengin buluştuğu renkli sunum tabakları da farklı bir görüntü sergilemektedir.

Sunum tabakları kullanım amacı ile de birçok farklı seçeneğe sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Meyveler için sunum tabağı çeşitleri sıkça kullanılan ürünlerdendir. Sunum tabağı çeşitleri arasından seçim yapılırken beklentileri belirlemek işleri kolaylaştırabilir. Pek çok farklı ürüne sahip model skalası ile istenilen modeli ve çeşidi satın almak mümkündür.

Sunum Tabağı Modelleri 

Birçok farklı modele sahip olan sunum tabağı modelleri çeşitli zevklere hitap eden birçok farklı marka tarafından çeşitlendirilerek sunulmaktadır. Sunum tabağı çeşitleri ise kullanım amacına göre değişiklik gösterebilmektedir. Dikdörtgen, kare, oval gibi farklı geometrilerin çoğunlukla hakim olduğu sunum tabağı modelleri dikkat çekmektedir. Aynı zamanda balık sunum tabağı özellikle balık sofralarına farklı bir espri katar. Meze sunum tabakları ise birden fazla meze çeşidinin aynı anda bir arada sunulmasına olanak sağlar. Et, salata, kurabiye, kahvaltılık gibi çeşitli ikramlıklar için tasarlanmış sunum tabağı modelleri kullanıcılara sunulmaktadır.

Sunum Tabağı Modellerine Etki Eden Ham Maddeleri

Ürünlerin üretiminde kullanılan farklı materyaller de çeşitlilik oluşmasına olanak sağlamaktadır. Porselen, seramik, cam gibi klasik materyallerin dışında taş gibi farklı sunum tabağı ürünleri de üretilir. Tasarım olarak ürünler farklılık gösterebilir. Oval ve yuvarlak sunum tabağı modelleri genellikle pankek sunum tabağı şeklinde kullanılabilir. Katlı ve bölmeli sunum tabakları ise benzer birden fazla ürün çeşidini servis etmek için kullanılır. Şık ve gösterişli sunum tabağı modelleri dışında farklı tasarımda üretilen ürünler de satışa sunulmaktadır.

Hamburger, tavuk için sunum tabağı olarak tercih edilen kayık sunum tabağı da birçok mutfakta kullanılır. Romantik sofralar için tasarlanmış kalpli sunum tabakları tatlı servis etmek için son derece idealdir. Sofralara çok yakışan sunum tabağı modelleri arasından seçim yaparak keyifle kullanmak mümkün hale gelmektedir. 

Sunum Tabağı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sunum tabağı seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. İlk olarak ürün boyutunu kullanım amacına uygun seçmek gerekir. Çerez gibi ürünler küçük sunum tabakları ile masaya getirilebilir. Büyük sunum tabakları ise çeşitli yemekleri ve ikramlıkları servis etmek adına tercih edilebilir. Bununla birlikte ürünün tasarımı da kullanılacak ortama göre seçim yapılmalıdır.

Hangi Davette Hangi Sunum Tabağı Seçilir?

Ayaklı cam sunum tabağı şık sofralar için son derece ideal parçalar arasında yer almaktadır. Dönme özelliğine sahip sunum tabakları ise geniş sofralarda tercih edilebilir. Piknik gibi alanlarda plastik sunum tabağı kullanılabilir. Özel günlerde kullanıma uygun döküm modeller ise kaliteli olduğu kadar ağır ürünlerdir. Çeşitli renkleri ile ortama renk katılabilir. Bunun dışında desen olarak da pek çık farklı çeşit bulunmaktadır. Mermer görünümlü sunum tabakları kullanıcıların ilgisini fazlasıyla çeken modeller arasındadır. Aynı desendeki yemek takımları ile birlikte kullanarak takım elde etmek mümkündür.

Genellikle sade ve düz tabakların olduğu bir ortama renk katmak adına da bu ürün tercih edilebilir. Ürünün kullanım amacı seçim yaparken dikkat edilmesi gerekli konular arasındadır. Kahvaltı sunum tabakları ise birçok farklı kahvaltılık ikramlarının aynı anda masada bulunmasını sağlamaktadır. Makarna, pizza gibi sunum tabakları gibi farklı amaçlara uygun ürünler de seçenekler arasında yer almaktadır.

Farklı Alanlar İçin Sunum Tabakları ve Fiyatları 

Sunum tabakları çeşitli kullanımlara hitap eden modellere sahiptir. Model ve çeşitliklerin değişmesi sunum tabağı fiyatları üzerinde de etkilemektedir. Kullanım amacınıza uygun olarak ürün seçmek oldukça önemlidir. Kahvaltıda kullanılabilecek yumurta sunum tabağı fiyatları uygun fiyat skalası içerisinde her bütçeye uygun olarak bulunmaktadır. Kahve sunum tabakları ise kahve saatlerine renk katmaktadır. Türk kahvesi sunum tabağı şeklinde de isimlendirilen bu modeller farklı renk ve desenlerde mevcut olmaktadır.

Bununla birlikte çay sevenlerin tercih ettiği çay sunum tabağı fiyatları da modellerine ve kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir. Patates kızartması, köfte sunum tabağı, hamburger gibi ürünler için tasarlanan ürünlerin de modelleri fiyatlara yansıtılmaktadır. Sabah kahvaltılarında sofralara farklı hava katabilecek envai çeşit sunum tabağı çeşitleri bulunmaktadır. Evde aniden gelen misafirler için hazırlanmış pratik sufleler, Sufle sunum tabağı ile tatlıyı özenli bir şekilde sunmaya olanak sağlamaktadır.

Uygun sufle sunum tabağı fiyatları arasından seçilen modeller ile sufle hazırlayıp sunmak mümkün olmaktadır. Ayaklı cam sunum tabağı fiyatları modellere göre değişmekte ve özel günlerde özellikle yaş pasta sunum tabağı olarak tercih edilebilmektedir. Dünya mutfağına ilgi duyanlar için ise sushi gibi sunum tabakları sunulmaktadır. Aynı zamanda tüm bu modelleri çabuk soğumaması için bakır kapaklı sunum tabakları ile eşleştirmek mümkündür. Kapak ilaveli modeller oldukça fazla tercih edilmektedir. 

Çarpıcı Sofralar İçin Sunum Tabakları 

Sunum tabakları sofra gösterişine ve düzenine oldukça etki eden önemli bir konudur. Yemek takımıyla uyumlu ürünler kullanmak sofranın görsel güzelliğine etki ederek üst seviyeye çıkarabilmektedir. Dikdörtgen, oval gibi geometrik porselen sunum tabakları genel olarak her yemek takımı ile uyum sağlamaktadır.

Evlerde her an kullanılabilecek bir ürün olmasını isteyenler için bu parça son derece uygundur. Porselen ayaklı sunum tabakları ise genel olarak tatlı ve tuzlular için tercih edilebilir. Ayaklı sunum tabaklarında kurabiye, kek, kuru pasta gibi benzeri ürünler de sergilenebilir. Gümüş yemek takımlarıyla uyumlu olan gümüş sunum tabakları çeşitli markalarca üretilmektedir.

Sunum Tabakları İle Şık Softalar

 Kaliteli ve şık görüntüsü sayesinde sofraları güzelleştiren ve ayrı bir renk katan gümüş tabaklar birçok kullanıcının beğenisini kazanmaktadır. İhtişamlı sofraların baş ürünü olan ve oldukça dikkat çeken parçaları arasında bulunan 3 katlı sunum tabağı ve ya uzun sunum tabakları da farklı tasarımlara sahip olmaktadır. Birden fazla ürünü bir arada sergileme imkanı veren bu ürün oldukça ilgi görmektedir.

Bununla birlikte yaprak, yıldız, üçgen ve kalpli gibi parçalar da samimi ortam yaratmak için masalarda tercih edilebilir. Ayrıca ahşap olan sunum tabakları da oldukça sık karşılaştığımız modeller arasında yer almaktadır. Döner özellikli sunum tabakları, çikolata sunum tabakları gibi özelleştirilmiş çeşitler de kullanıcılara sunulur. Çeşitli seçenekleri inceleyerek ihtiyaca uygun seçimler yapabilirsiniz.
 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.