1.250 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ | PEŞİN FİYATA 3 TAKSİT
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
KATEGORİLER
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
MARKA
MODEL
{{ FILTER.NAME }}
Filtre
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Çatal, bıçak, kaşık setleri, davet sofralarının ve günlük rutinlerin temel ihtiyacı ve olmazsa olmazlarıdır. Tabak takımları ile uyumlu çatal bıçak setleri yemek masalarında mükemmel bir görsel şölen sunar. Son zamanların en gözde çatal, kaşık, bıçak setleri, uzun kullanım ömrü ve tasarım harikası modelleriyle her kullanıcı zevkine göre dizayn edilmiştir.
 
Çatal Kaşık Bıçak Setleri Özellikleri

Çatal bıçak kaşık seti, muhakkak her evde olması gereken temel sofra ürünleridir. Bu sebeple kullanıcıların, ihtiyaç listesinin en başında gelir. Kaliteli, modaya uygun ve dayanıklı setler, uzun süreli kullanım avantajı sağlar. Çatal bıçak kaşık seti için genel özellikler şu şekildedir:

Mümkünse muhteviyatı kaliteli malzemeden üretilmiş olması gerekir. Bakır, titanyum, çelik gibi sağlam materyaller oldukça dayanıklıdır.

Hem günlük hem de misafir için olmak üzere en az 2 takım alınması önerilir.

Günlük kullanım için genellikle 6 kişilik önerilen çatal kaşık bıçak setleri, misafir ya da çeyizlik için 12 kişilik düşünülebilir.

Altın kaplamalı modelleri mümkün mertebe elde yıkamak daha doğru olur.

Materyali fark etmeksizin hangi malzemeden yapılmış olurlarsa olsunlar kesinlikle tel ya da sert ürünlerle ovulmamalıdır. Çizik oluşumuna sebebiyet verir.

Çatal bıçak kaşık seti alınırken, özellikle ürünün ağırlık ve boyutuna dikkat edilmelidir. Çok hafif ürünler, uzun zaman içerisinde şekil bozukluklarına sebebiyet verebilir. Kalın ürünler ise elin kavraması açısından sıkıntı yaratabilir. Bu sebeple set almadan önce ürün boyutlarına dikkat etmek önemlidir.

Çatal bıçak kaşık setleri, mat ve parlak olarak 2’ ye ayrılır. Her ikisinin de kendi içerisinde olumlu tarafları bulunur. Mat ürünler su ve parmak izini belli etmez. Parlak ürünler çizilmeye karşı daha dayanıklıdır.

6 Kişilik Çatal Bıçak Kaşık Seti Modelleri
 
6 kişilik çatal bıçak kaşık seti modelleri, son yıllarda oldukça farklı tarzlarda üretilmektedir. Masalarda nostalji görmek isteyenler için birçok klasik model bulunurken, trendleri yakalamayı sevenler için de onlarca eşsiz model bulunmaktadır. 

6 Kişilik Çelik Çatal Bıçak Kaşık Setleri
 
6 kişilik çatal bıçak kaşık seti kategorisinin en parlayan yıldızlarından biri kuşkusuz çelik setler olmaktadır. Geleneksel olarak her dönemin modasına yön veren çelik setler hem kullanım kolaylığı hem de uygun fiyat avantajı sunar.

Çelik olmasından kaynaklı uzun ömürlüdür.

Kullanım talimatlarına uyulursa kolay kolay çizilme olmaz.

Paslanma yapmaz.

Tutuşu orta hafiflikte ve ele uygundur.

Parlak ve mat olarak birçok farklı modeli bulunur.

Desen çeşitleri bakımından en çok modeli bulunan 6 kişilik çatal bıçak kaşık seti olmaktadır.

Günlük ve çeyizlik olarak rahatlıkla kullanılır.

6 Kişilik Gümüş Çatal Bıçak Kaşık Setleri

Gümüş setler, özellikle davet masalarında sıklıkla görülmektedir. Şıklığından ödün vermeyen ve sunuma önem verenler için en doğru setlerden biridir. 6 kişilik çatal bıçak kaşık seti içerisinde en zarif modellerin başında gelir.

Oldukça ağırdır. Bu da ömürlük bir kullanım avantajı sunar.

Çok şık ve elegant modeller bulunur.

Genellikle misafir kullanımına uygundur.

Paslanma yapmaz, çizilmeye karşı dayanıklıdır.

Kendinden eşsiz bir rengi vardır.

6 Kişilik Metal Çatal Bıçak Kaşık Setleri

6 kişilik çatal bıçak kaşık seti modelleri kategorisinin değişmeyen ürünleri, metal olanlardır. Tasarıma oldukça uygun bir materyal olduğu için yüzlerce farklı çeşitte üretilir. Metal çatal bıçak kaşık setleri;

Oldukça hafif bir kullanım yapısı vardır.

Günlük olarak kullanımı sıklıkla görülen bu setler misafirlik için de kullanılabilir.

İşlemesi kolay bir ürün olduğu için desen çeşitliliği oldukça fazladır.

Özenli bakım ve temizlik ister.

6 kişilik çatal bıçak kaşık seti modelleri bakımından en uygun fiyatlı olan ürünlerdir.

6 Kişilik Paslanmaz Çelik Çatal Bıçak Kaşık Setleri

Adından da anlaşılacağı üzere çatal bıçak kaşık setleri arasındaki en dayanıklı ürünlerin başında gelir. Paslanmaz yapısı, ömürlük bir kullanım faydası sunar. 6 kişilik çatal bıçak kaşık seti fiyatları bakımından tam bir performans ürünüdür.

Paslanmaz çelik garantisi sunar.

Hem günlük hem misafirlik için kullanımı oldukça yaygındır.

Oldukça zarif ve detaylı kesimleri bulunur.

Üzerine gold, rose gold gibi kaplamalar yapılabilir.

6 Kişilik Titanyum Çatal Bıçak Kaşık Seti

Titanyum setler, özellikle son yıllarda dayanıklılığı ön planda olduğu için tercih edilmektedir. Şenlikler, düğünler, davetler gibi elegant yemek masalarının en göz alıcı ürünleridir. Genel özellikleri;

Oldukça sağlam, kaliteli ve esnemez bir yapıya sahiptir.

Yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklıdır.

Çizilmeye karşı doğal bir koruyuculuğu vardır.

Paslanma yapmaz.

Anti alerjenik özelliği bulunur.

6 kişilik çatal bıçak kaşık seti fiyatları bakımından, kategorinin en pahalı ancak en uzun ömürlü kullanım sunan ürünleridir.

6 Kişilik Çatal Bıçak Kaşık Seti Fiyatları

Çatal kaşık bıçak setleri için, mümkünse sağlam ve dayanıklı muhteviyatı olan hammaddelerden üretilen ürünleri seçmek gerekir. Bu seçim, kullanıcıya uzun vadede kazanç sağlar. 6 kişilik çatal bıçak kaşık seti fiyatları incelenirken, muhakkak fiyat / performans avantajı sunan setler incelenmelidir. Bir çatal bıçak seti ne kadar uzun ömürlü ve kaliteli olursa, kullanıcılar, fiyat anlamında o kadar karlı olur.

Çatal Bıçak Kaşık Setleri Bakımı

Çatal bıçak kaşık setleri, kullanım aşamasında bakımlarına dikkat edilmesi gereken ürünlerdir. Evde uygulanacak birkaç ufak dokunuş ile uzun vadeli kullanmak mümkündür.

Çatal bıçak kaşık setlerinin kullanım talimatlarına dikkat edilmelidir. Her ürünün yıkama şekli farklı olmaktadır.

Kaplaması olan ya da yaldızlı desenlere sahip modeller mümkünse elde yıkanmalıdır.

Ürünler yıkandıktan sonra varsa kendi çantası içerisinde yoksa da uygun bir çekmece içerisinde muhafaza edilmelidir.

Ürünler üst üste değil, kaşıklarla kaşıklar, bıçaklarla bıçaklar bir arada olacak şekilde düzenleme yapılmalıdır.

Hava ile teması ne kadar az olursa oksitlenme olasılığı da o kadar düşük olacaktır. Bu sebeple muhafaza edilen yerde üzerine temiz bir örtü örtmek, ekstra fayda sağlayacaktır.

Elde yıkama yaptıktan sonra derhal kurulama işlemi yapılması önerilir. Böylelikle su damlaları, ürün üzerinde kurumadan temizlenmiş olur.

Çatal kaşık bıçak setlerini, ağartıcı gibi güçlü kimyasallarla temas ettirmemek gerekir. Hafif içerikli bir deterjan ve ılık su, temizliği için gayet yeterli olacaktır.

Çatal Bıçak Kaşık Setleri İçerisinde Bulunması Gerekenler

Setlerin içerisinde, genellikle yemek başlangıcında yemek bitişine kadar gelecek her mönüye uygun ürünler bulunmalıdır. Bunlar;

Şeklindedir. Genel olarak çatal bıçak kaşık set içerikleri bu akışta dizayn edilmiştir. Bununla birlikte set içeriği, kullanım yerine göre farklılık gösterebilir. Arzu edenler, set içeriklerini dışardan da temin ederek farklı uyumlar yakalamaktadırlar.

6 Kişilik Çatal Bıçak Kaşık Seti Ebatları

Setlerin büyüklükleri, kullanım yerine göre de farklı olarak üretilmişlerdir. Daha minimal modellerden daha büyük modellere varana kadar birçok ebat bulunur. Önerilen ebat kalınlığı minimum 3 mm olarak belirtilmiştir. Bu ebat hem ağırlık hem de kullanım bakımından avantaj sağlamaktadır.
 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.