1.250 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ | PEŞİN FİYATA 3 TAKSİT
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
KATEGORİLER
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
MARKA
MODEL
{{ FILTER.NAME }}
Filtre
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Görünüm :

Mutfakta yemek pişirmek ve yapılan yemeği sunmak için kullanılan birçok ürün bulunmaktadır. Özellikle güzel sunumlar için çeşitli materyallere ihtiyaç duyulur. Neredeyse her gün kullanılan ürünlerden biri de salata kasesi olarak karşımıza çıkar. Setler halinde satılan bu kaseler büyük, orta ve küçük boy şeklinde sıralanabilir. Salata sunmak için üretilmiş pek çok çeşit ve modelde salata kasesi çeşitleri bulunmaktadır. Bununla birlikte farklı renk ve desenlerde de üretmektedir.

Salata kaseleri yalnızca salata sunmak için değil bunun dışında başka ikramlıkların da sunumunda tercih edilebilir. İster set olarak İster tek olarak satın alınabilen salata kasesi çeşitleri kolaylıkla ulaşılabilen bir üründür. Bununla birlikte cam, plastik, seramik, emaye gibi malzemelerden üretilebilen salata kasesi kalitesi de malzemesine göre değişebilmektedir.

Salata Kasesi Modelleri 

Mutfakta tercih edilen ürünlerde genel olarak çelik, teflon, seramik, cam gibi malzemeler kullanılmaktadır. Çokça tercih edilen salata kasesi çeşitleri de birçok farklı malzemeden üretilebilmektedir. Çelik salata kasesi modelleri, kolay kolay oksitlenmeyen bir kullanıma sahiptir. Mutfakta tercih edilen sıkça kullanılan seramik ürünler ise salata kasesi modelleri olarak hem görsellik hem de kalite anlamında öne çıkan ürünlerdendir. Ancak seramik malzemelerde yıkanırken dikkat edilmesi oldukça önemlidir.

Mutfaklarda en fazla tercih edilen model ise cam salata kasesi modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem sunumu güzelleştirdiği için hem de çok kolay ulaşabilir olduğu için büyük rağbet görmektedir. Büyük boy, orta boy, küçük boy ve standart şeklinde çeşitleri olan salata kasesi modelleri desen ve renk olarak da birbirinden ayrılmaktadır. Özellikle cam, porselen ve seramik salata kasesi modelleri farklı desenlerde tasarımlara sahip olmaktadır. Farklı boyutlardaki salata kaseleri mutfaktaki kullanımının dışında dekoratif amaçlı da kullanılabilmektedir. 

Salata Kasesi Fiyatları 

Piyasada yer alan salata kasesi fiyatları da diğer ürünlerde olduğu gibi ürünlerin kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Salata kaseleri yalnızca salata sunumunda kullanmak için değil çeşitli amaçlar için de kullanılabilir. Aynı zamanda salata kaseleri; meyve tabağı, atıştırmalık kasesi, sunum tabağı, saklama kabı ve makarna kasesi olarak da kullanılabilirler. Farklı tasarımlara ve farklı desenlere sahip oldukça salata kasesi fiyatları olarak değişiklik göstermektedir. Cam salata kaseleri, günümüzde sunuma yardımcı olan en önemli mutfak araç gereçleri arasında oldukça kullanışlı ürünler olarak dikkat çekmektedir.

Bununla birlikte şık tasarımlara sahip olması da dekoratif amaçlı kullanılmasının önünü açmıştır. Normal salata kaselerinin yanı sıra ayaklı salata kaseleri de piyasada yer almaktadır. Çeşitli markaların çeşitli modeldeki ürünlerine ve salata kasesi fiyatları listesine kolaylıkla ulaşmak mümkün olmaktadır. Kalitesine, dayanıklılığına ve salata kasesi fiyatlarına etki eden üretim malzemesi merhaba de büyük rol oynamaktadır. Bununla birlikte tek olarak sıkça satılan salata kasesi fiyatları set olarak da büyük rağbet görmektedir. Set içerisindeki ürünler aynı boyda standart ölçülerde olabildiği gibi, farklı ebatlar da yer alabilmektedir. 

Salata Kaseleri Kaç Kişilik 

Sofraların vazgeçilmezlerinden biri olan salatalar için şık r gösterişli salata kaseleri yapıldığı ürünün güvencesi ile kullanıcılara sunulmaktadır. Özel günlerde ağırlanan misafirlere yetecek salata miktarı rahatlıkla büyük boy salata kaselerinin içerisine alabilmektedir. Yapısı itibari ile salata kaseleri, mutfaklarda ve davet sofralarında fazla yer kaplamaması nedeniyle de müşterilerden tam not almayı başarmaktır. Salata kasesi isteyen kişiler, renk, desen ve boyut alanında pek çok kase alternatifi bulabilmektedir. Salatalar, ikram edilecek misafir sayısına göre ve aynı zamanda salata kaselerinin derinliğine bağlı olarak dikkat edilerek seçilmelidir.

Zevklere ve bütçelere en uygun salata kasesi modelleri arasından tercih yaparken mutlaka kullanım alanına göre modeli ve derinliğin değişebileceği bilinmesi gerekir. Yani salata kasesi seçilmeden önce kullanım alanının ve organizasyona katılacak kişi sayısının bilinmesi son derece önemlidir. Bu bilgiler doğrultusunda hem doğru ürünü seçebilmek hem de çeşitleri elemek daha kolay olmaktadır. Davete ve ya misafirliğe katılımcı sayısının doğru bilinmemesi halinde sofraya konan salata kasesi kişi sayısına yetecek sayıda olmayabiliyor.

Bu gibi sorunların ortaya çıkmaması için alışveriş sırasında doğru sayı ve ebatta salata kasesi ürünü almak gerekir. Davetliler ile bir araya gelinen kalabalık günlerde derin salata kasesi çeşitleri arasından tercih yapmak gerekir. Ancak az kişinin katılacağı yemek sofralarında küçük salata kaseleri daha uygun e yeterli olabilmektedir. Özel günlerin ya da gündelik kullanım amacı ile salata çeşitlerine bakan kişiler kullanım alanına göre ve elbette kişi sayısını dikkate alarak tercih yapmalıdır. 

Salata Kasesi Özellikleri Nelerdir 

Çeşitli malzemelerden üretilen salata kaseleri daha çok cam, seramik ve porselen gibi materyallerden yapılmış olan çeşitleri şeklinde tercih edilmektedir. Özellikle dayanıklı olması ile bilinen seramik malzemeden üretilen salata kaseleri, mutfakların vazgeçilmezi olmayı başarmaktadır. Modellerinde çeşitli desen ve renk seçenekleri ile birlikte kullanıcılara oldukça kolaylık sağlayan salata kaseleri ister normal ister de özel günlerde kullanılabilecek ürünler olarak sunulmaktadır.

Salata kaselerinin renklendirilmesinde tercih edilen boyaların gıdaya uygun olması da son derece önemlidir. Bunun dışında cam salata kaseleri de herhangi bir sorun teşkil etmeyen yapıları ile salata kasesi modelleri arasında yerini almaktadır. Rahatlıkla temizlenebiliyor olması da tercih edilmesi sebepleri arasında yer almaktadır. Salata kaselerinin daha uzun süre kullanılabilmesi adına malzemesi je olursa olsun elde yıkanması önerilmektedir.

Salata kaselerinin bulaşık makinesinde yıkanıp yıkanmadığını birçok kullanıcı merak etmektedir. Bu sorunun cevabını ise malzemeye göre değişmektedir. Porselen ve seramik gibi salata kaseleri yalnızca elde yıkama yapılabilmektedir. Ancak cam, çekik gibi ürünler hem elde hem de bulaşık makinesinde yıkamaya elverişlidir. Salata kaseleri mikrodalga ve fırına da ne yazık ki atılmamaktadır. Şık ve kullanışlı yapısı ile dikkat çeken salata kasesi modelleri çok amaçlı olarak kullanılabilir. Enfes salatalar sofralarda yer alırken aynı zamanda salata kaselerine farklı yiyecekler de konulabiliyor.

Salata Kasesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Salata kasesi satın almak isteyen kişiler öncelikle bu kaselerin boyutuna dikkat etmelidir. Salata kaselerinin ebatları bilindiği üzere kullanım açısından son derece önemlidir. Salata kasesi ayrıca sunum tabağı olarak, atıştırmalık tabağı olarak, çerez tabağı olarak, makarna tabağı olarak ve meyve tabağı olarak da kullanılabilir. Salata kasesinin sunum için kullanım amacının dışında dekoratif amaçlı da tercih edilebilir. Farklı desen ve çeşitlerde model ve tasarıma sahip olan şık, gösterişli salata kaseleri günümüzde dekoratif bir ürün olarak da tercih edilmektedir.

Salata kaseleri tek olabildiği gibi setler halinde de satılabilir. Salata kasesi almak isteyen kişiler 2'li, 3'lü, 4'lü, 5'li ve hatta 6'lı şekilde salata kasesi setlerinden alabilirler. Aynı zamanda salata kaseleri saklama kabı olarak da kullanılmaktadır. Ayaklı salata kaseleri süs olarak kullanıldığı zaman içerisine gerçek ve ya yapay meyve adetleri koyarak dekoratif bir görüntü sağlanmaktadır.

Salata kasesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kesinlikle ürünün satın alınma amacıdır. Hangi amaçla alınacağına karar verildikten sonra salata kasesinin hangi malzemeden olacağına karar vermek gerekmektedir. Seramik, porselen ve özellikle cam salata kaseleri en fazla tercih edilen modellerdir. 
 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.