1.250 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ | PEŞİN FİYATA 3 TAKSİT
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
KATEGORİLER
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
MARKA
MODEL
{{ FILTER.NAME }}
Filtre
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Görünüm :
Çorba Kasesi Modelleri Ve Fiyatları

Günlük hayatta sıkça tüketilen bir gıda olan çorba özellikle davet sofralarının olmazsa olmazıdır. Bununla birlikte sağlıklı yaşam ve beslenme konusunda da en iyi yardımcı yemek çeşidi çorba olmaktadır. Çorbanın bu denli sık tüketilmesi de evlerde çorba kasesi bulunmasını sağlamaktadır. Bu kaseler genellikle derin, geniş ve oval bir kalıptadır.

Çorbalar için olduğu gibi yahni gibi sulu yemekler için de çorba kaseleri bir servis tabağı olarak kullanılabilir. Eskiden kulplu, daha geniş ve büyük olan çorba kaseleri günümüzde daha sade ve şık bir görünümle üretilmektedir. Hemen hemen her evde mevcut olan çorba kasesi kullanımı bakımından oldukça yaygın olmakla birlikte sofralara da ayrı bir hava katmaktadır. 
Çorba Kasesi Çeşitleri 
Günümüzde her mutfak ürününün birçok çeşidi olduğu gibi çorba kasesi çeşitleri de vardır. Birçok marka satış pazarında daha farklı ürünler üreterek daha fazla satış yapmak adına birbiriyle yarışmaktadır. Bugünkü teknoloji sayesinde çorba kaseleri gibi mutfak ürünleri hem internet üzerinden hem de mağazalardan kolaylıkla ulaşılabilir hale gelmiştir. Hemen her evde mevcut olan çorba kaseleri sunum ve estetik açısından da oldukça önemlidir.

Misafir ağırlamasında kullanılan önemli yemekli davetlerde çok şık çorba kaseleri dikkat çekmektedir. Klasik ve modern dokunuşlar sevenler için genellikle beyaz ideal bir renk olmaktadır. Aynı zamanda üzerinde farklı işlemeler bulunan çorba kasesi çeşitleri de büyük ilgi görmektedir. Geniş bir iç hacme sahip olan büyük boyuttaki çorba kase çeşitleri en yaygın seçilen çeşitlerdendir. Günlük kullanım için ise en fazla cam ve plastik gibi materyaller tercih edilmektedir.

Bu seçenekler basit ve çoklu kullanıma uygun olan çorba kaseleridir. Ancak çorba kaselerinde genellikle porselen gibi seramik materyaller tercih edilmektedir. Çorba kaselerinde duruş şıklığı, kalitesi ve sağlık açısından porselene yönelinir. Bunun dışında klasik duruşların yanı sıra oldukça farklı renkler ve farklı şekillerdeki çorba kaseleri de büyük rağbet görmektedir. Yenilikçi ve farklı görünmesinden dolayı bu seçeneklere de yönelim fazladır.

Çorba Kasesi Modelleri

Mutfaklarda ve sofralarda kullanılan çorba kaselerinin birçok çeşitte modeli bulunmaktadır. Kullanım yerine ve zamanına göre farklı materyallerde yapılmış çorba kasesi modelleri bulmak mümkündür. Plastik, emaye, cam, çelik, döküm, metal, demir gibi çorba kasesi seçeneklerinden seçim yapılmaktadır. Renkli sofralar yaratmayı sevenler için gri, pembe, yeşil, lacivert, gold, yaldızlı, beyaz, siyah, desenli gibi çorba kasesi modelleri kullanılır. Tek başına alınmış çorba kase setleri evdeki yemek setlerine çeşitli model skalası ile kolaylıkla uyum sağlar.

Bununla birlikte ihtiyaca göre çorba kasesi modelleri 6’lı, 12’li gibi seçeneklere sahiptir. Bununla birlikte kulplu modeller de son zamanların trendleri arasındadır. Sıcak servis edilen yiyecekleri içmek adına kullanılan bu saplı çorba kaseleri sayesinde sıcağa temas etmeden yemeği taşıma ve yeme imkanı sunmaktadır. Çoğu çorba kasesi modelleri sıcaklığı muhafaza etmek ve temiz kalmasını sağlamak adına kapaklı olarak üretilmektedir. 

Çorba Kasesi Ölçüleri 

Çorba kasesi ölçüleri adına büyük ya da küçük boyutlarda setler bulmak mümkündür. İhtiyaca ve zevke göre tercih edilen çorba kaseleri sayesinde sıcak sıvı yemeklerin yanı sıra salata, kuruyemiş gibi alternatifler de servis edilebilir. Boyutlarına göre birçok farklı amaçla kullanılabilen çorba kaseleri yemeği göre değerlendirilebilir.

Çorba kasesi şekilleri büyüklüklerini de ister istemez etkilemektedir. Genel olarak ana yemekten önce tercih edilen çorba gibi sıvı yemeklerin tüketimi ana yemeğe oranla daha az olur. Bu nedenle çorba kaseleri de çok büyük tercih edilmez. Ancak kimi zaman çorba kaseleri ile çorbadan başka yemeklerin servisi açılmaktadır. Böyle durumlarda elbette daha büyük bir kase tercih edilebilir. 

Çorba Kasesi Nasıl Olmalıdır?

Başlangıç olarak kabul edilen çorbalar, sofralarda en özenli sunumlar ile yer almaktadır. Birden fazla ölçü, desen ve modele sahip olan çorba kaseleri nasıl olmalıdır sorusu çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu konuya istinaden çorba sunumunda önemli rol oynayan çorba kaselerinin sofrayı zenginleştirmesi adına bazı detaylara dikkat etmek gerekmektedir.
Tercih edilecek çorba kaselerinin kişinin zevkinize uygun olması çok önemlidir. Zevke uygun olarak alınan kaselerini daha uzun süre severek kullanmak mümkündür.
Çorba kaselerinin üretildiği malzemenin dayanıklı yapıda olması önemlidir.
Çorba kaseleri kolay temizlenebilir olursa daha uzun ömürlü olur. Çabuk hasar alabilecek kaseleri ise yapısına uygun bir şekilde temizlemek gerekir. 
Tarzını ortaya koymak isteyenler için ise farklı tasarım, renk ve desene sahip çorba kaselerini tercih etmelidir.
Özel davetler için porselen ve ya seramikten üretilmiş kare model çorba kaseleri tercih edilebilir.
Çorba kaseleri, diğer servis amaçları için de uygun bir yapıya sahip olmalıdır.

Çorba Kasesi Seçiminde Dikkatli Edilmesi Gerekenler 

Çorba kaseleri bilindiği üzere çok amaçlı kullanıma sahip ürünlerdendir. Kimi zaman çerez, dondurma ve kahvaltılık yiyecekler için servis aracı olarak da kullanılmaktadır. Farklı desen, ölçü ya da tasarımlarla birçok çeşidi bulunan çorba kaselerinin seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. 
Çorba kaselerinin kalitesine ve hangi malzemeden yapıldığına dikkat etmek gerekmektedir.
Çorba kaselerinin amacına uygun olması ve ihtiyaçları karşılayan bir ürün olması önemlidir.
Kaselerin, kişi sayısına uygun olmasına da dikkat etmek gerekir.
Çorba kaselerini seçerken, seçilen markanın güvenilir olması ve kaliteli ürünler ürettiğinden emin olmak gerekir. 
Çorba kaselerinin alındığı marka ya da firmanın garanti vermesi ve ürünlerinin garanti kapsamında olmasına özen göstermek gerekir.
Kaselerin sofradaki diğer yemek parçaları ile uyum içerisinde olmasına özen gösterilmelidir. Birbirleri ile uyumlu parçaların hepsi bir arada iken sofrada uyumlu bir görüntü ve ahengin olması sağlanır. 

Set olarak alınan çorba kaselerinde hasarlı, eksik ve ya kırık parça olup olmadığına bakmak, bu konuda dikkatli kontrolleri yapmak gerekir.

Yaldızlı olarak geçen çorba kaselerini kullanırken ise daha dikkatli olmak önemlidir. Bulaşık makinesinde ve elde yıkarken yüksek ısıdaki suya desenleri uzun süre dayanamayarak kaybolabilir. 
Çok sık tercih edilen seramik malzemeli çorba kaselerinin de temizlenme işlemlerinde son derece dikkat etmek gerekir. Ürünün yapısına göre gereken yıkama işlemleri yapılmalıdır. Bu şekilde ürünleri daha uzun süre kullanmak mümkün olacaktır.
Çorba Kasesi Fiyatları 

Çorba kaselerinde modeline, boyutuna, üretildiği malzemeye göre farklı fiyatlandırma seçenekleri mevcuttur. Bu gibi hususlar çorba kasesi fiyatları konusunda değişiklik göstermesine neden olmaktadır. Bazı dönemlerde uygulanan büyük indirimler ile ihtiyaca yönelik avantajlı çorba kasesi fiyatları bulmak mümkündür. 

6’lı ve ya 12’li set şeklinde satılan çorba kaseleri takım oluşturmayı kolaylaştırır. Böylelikle birbiri ile uyumlu misafirlere veya aileye sofralar hazırlarken kullanılacak çorba kaseleri daha uygun fiyata gelmektedir. Daha uzun ömürlü olan ve daha sağlam olan porselen çorba kasesi fiyatları biraz daha fazladır. Ancak plastik, çelik ce ya metalden üretilen kaseler daha az ömürlü olduğu için uygun bir bütçe ile alınabilmektedir.

Toplu alımlarda birçok sitede çorba kasesi fiyatları daha avantajlı hale gelmektedir. Renk, tasarım, koleksiyon gibi unsurlar fiyat konusuna etki etmektedir. Evlerde kurulan şık sofralara uygun ve ya günlük yemek alışkanlıklarında rahatlıkla kullanılabilecek çorba kaselerini her bütçeye uygun modellerde bulmak mümkündür.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.