1.250 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ | PEŞİN FİYATA 3 TAKSİT
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
KATEGORİLER
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
MARKA
MODEL
{{ FILTER.NAME }}
Filtre
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Çay takımı, tüm çayların sıcak veya soğuk servisi için kullanılır. Bardak ile altlığından oluşan ikili ya da altılı set halinde üretilir. Kahve takımı ise Türk kahvesi ya da diğer kahve seçeneklerinin sunumu için kullanılır. Fincan ve tabaktan oluşur, çay takımında olduğu gibi ikili veya altılı set halinde satılır. Çeşitli kahve ve çay takımı modelleri yanında tepsi, bardak ve ikram tabağı gibi ek ürünler olabilir.

Demlik ve cezve ürünleri içeceklerin hazırlığı esnasında kullanılır. Farklı tarzlarda kahve ve çay takımları almak istediğiniz zaman çok geniş ürün yelpazesiyle karşılaşabilirsiniz. Üretimlerinde çeşitli malzemelere yer verilir. Cam, porselen, ahşap, metal ve seramik kahve takımları vardır. Çay ve kahve takımları mutfakta olmazsa olmazdır. Hemen hemen her kültürde öğleden sonra bir çay saati yapılır ve yemeklerin ardında kahve içilir. İçilen kahvelerin yanında atıştırmalıklar mutlaka eklenir.

Kültürümüzde yer alan Türk kahvesinin yanında çikolata, lokum ve bir bardak suyla sunuma hazırlanır. Çay ve kahvenin tadı benzersiz olsa da şık bir sunum ile ikram yapmak kendinize ve konuğunuza olan saygını bir göstergesidir. Çay ve kahve takımlarınıza sipariş verirken bireysel ya da kurumsal alışverişleriniz için tercih edebilirsiniz. Bu ürünleri alırken dikkat etmeniz gerekenler vardır. Öncelikle tasarımlarına ve boyutlarına dikkat etmelisiniz. Kullanımı, duruşu, malzemenin ısı geçirgenliği ve bakımı konusunda önceden bir değerlendirme yaparak satın almanız en doğru karar olacaktır.
 
Kahve ve Çay Takımı Ürünlerinin Özellikleri 

Kişisel tasarım, malzeme, renk tercihlerinize göre kahve ve çay takımları bulunur. Cam, seramik ve porselen takımları günlük kullanıma son derece uygundur. Sıcak ve soğuk çay kahve ikramları rahatlıkla yapılabilir. Metal ve ahşap malzemelerle tasarlanmış takımlar daha çok sunumlar için şıklık sağlar. Kişiselleştirilebilir modeller hediyelik eşya olarak tercih edilir.
 
Kahve ve Çay Takımı Modelleri 

Her evin olmazı kahve ve çay takımı modelleri oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Üretim maddesine, modeline, desenine, büyüklüğüne ve kalınlığına göre değişkenlik göstermektedir. Sıkma halinde veya ikili olarak satışa sunulmaktadır. 
 
Kahve ve Çay Takımı Nasıl Kullanılır?

Günün içerisinde ya da sonunda içilen, kahve ve çay tüm yorgunluğu alır. Kahve ve çayın kokusu, sıcaklığı, lezzeti iyi hissettirir. Enerji depolayan bu içecekler için kahve ve çay takımları mutfakların vazgeçilmez ürünleridir. Çayın demlenmesi, kahvenin pişirilmesi gibi tüm detayları lezzeti etkileyen bir faktördür. Çayın harmanı ve el değirmeniyle çekilmiş kahvenin tanesi ikramın tadını belirler.

Demleme süresi, suyun sıcaklığı, demliğin veya cezvenin  yapıldığı malzeme tüm ikramın tadını belirler. Sunduğunuz fincan ve bardak lezzete katkıda bulunur ve lezzeti korur. Sıcaklık konusunda oldukça hassas olan kişiler, fincanı ve bardağı doldurmadan sıcak su veya buhar ile haznenin ısınmasını sağlar. Böylelikle içeceğin ısısının düşmesine engel olur. Buhar kapaklarıyla beraber çay ve kahve takımlarının da tam amacı budur. İncelikle düşülmüş detaylar ile sohbetinizin yoğunluğu ikramlarınızın sıcaklığıyla bütünleşir.
 
 Kahve ve Çay Takımında Neler Bulunur?

Kahve ve çay takımları aileye, arkadaşa vb. alınabilecek anlamlı hediyelerden biridir. Farklı çeşitlerde kahve ve çay fincan takımları bulunmaktadır. İçerikleri birbirinden değişiklik göstermektedir. Bazı modellerde yalnızca fincan ve tabak bulunurken, bazılarında tepsi, sunum tabağı ve özel çay kaşıkları olmak üzere özel parçalar da bulunmaktadır. Modellerdeki içerik ne kadar artarsa kahve ve çay takımı fiyatları da o kadar artar. Bu yüzden her bütçeye uygun takım seçilmelidir. 2 kişilik kahve takımı ve çay takımı, 6 kişilik Türk kahvesi takımı, 6 kişilik fincan takımı olmak üzere çeşitli kahve ve çay setleri bulunur. Bu kahve takımların tabakları ne kadar geniş olursa kenarlarına lokum ve çikolata gibi özel ikramlıklar konulur. Bu tabaklara ise sunum tabaklı takımlar denilir. 
 
Kahve ve Çay Takımları Kaç Parçadan Oluşur?

Kahve ve çay takımları 2, 4, 6, 8, 10, 12 ve 18 kişilik gibi fazla seçeneğe sahiptir. Takımlarda fincan ve bardak sayısı kadar altlık da bulunur. Bazı takımların içerisinde ikram kaseleri ve tabakları da dahil olur. Tepsi bulunan modellerde mevcuttur. Kahve takımlarında yanında kahve su bardağı da yer almaktadır. Kahve takımlarının kaç parçadan oluştuğunu net bir şekilde ifade edemeyiz. Kişinin ihtiyacına ve bütçesine göre satın almak gerekir. Çünkü kahve ve çay takımı fiyatları farklı fiyat skalasına sahiptir. Bu takımların hepsi konsepte göre farklılık göstermektedir. 
 
Kahve ve Çay Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kahve ve çay takımı alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında fincan takımının kullanılacağı amaç belirlenmelidir. Türk kahvesi, çay, filtre kahve, espresso, bitki çayları arasından hangisi için kullanılacaksa fincan takımı ona göre yapılmalıdır. Amaç belirlendikten sonra fincanın dayanıklılığı, rengi ve tasarımı önemlidir.

Fincanların pek çok kırılgan yapıya sahiptir bu sebeple çatlak olmadığından emin olmanız gerekir. Kaç kişilik olduğuna karar verip ona göre alışveriş yapmalısınız. Fincanın gıdaya teması uygun mu değil mi dikkat etmek gerekir. El yapımı seramik ve çömlek fincanlar çok güzeldir ama alırken dikkatli olmak gereklidir. Bu maddeler doğru bir şekilde üretilmez ve ısı ile temasıyla sağlığa zarar verici maddeler sağlar.

Kahve ve Çay Takımı Kimler Hediye Edilir?

Kahve ve çay takımları bazı durumlarda hediyelik olarak alınabilir. Çeşitli kahve ve çay takımı modelleri hediye olarak güzel bir seçenektir. Kız isteme, söz ve nişan törenlerinde tercih edilen hediyeler arasındadır. Yeni evli ve yeni ev alan çiftlere alınabilir. Kahve ve çay tiryakisi olan arkadaşa alınabilecek ilk hediyeler arasındadır. Bu güzel hediyede kahve ve çay takımı fiyatları da önemli olmaktadır. Çeşitli fiyat skalasına sahiptir. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.