1.250 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ | PEŞİN FİYATA 3 TAKSİT
Menü
Hesabım
Sepetim
Filtre
KATEGORİLER
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
MARKA
MODEL
{{ FILTER.NAME }}
Filtre
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Servis ve sunum ürünleri için her geçen gün pek çok seçenek çıkıyor. Artık daha havalı, gösterişli ve estetik sunumlar revaçta. Bunu bilen firmalar da farklı konseptte ürünler hazırlamaya devam ediyor. Sosyal medya uygulamaları da bu konuda destekleyen hizmet sağlamaktadır. Hesaplarımızda sunduğumuz görsellerde sunum estetiği diye bir gerçek var. 

Kadınların çok dikkat ettiği sofra düzeninde servis ve sunum için sayısız ürün bulunuyor. Ama zevkimizi gösteren ve şıklık yaratan seçimler yapmak asıl önemli olan. 

Başlıca Sunum Takımları Nelerdir?
Kaşık-Çatal-Bıçak vs.
Tabak ve kaseler
Bardak ve kadehler
Büyük servis tabakları 
Diğer servis ve sunum takımları 
En bilinen servis ürünleri bu şekilde gruplandırılır. Ancak her geçen gün bir yenilik daha çıkabilir. Servislerinizde hem günlük hem klasik tercihler için aynı parçaları bele kullanabilirsiniz. Eskiden kullanılan kalın ve altın varaklı eşyalar artık yok. Daha spor ve soft tonlar var. Bu da uzun süreli daimi bir kullanımı sağlıyor. 

Servis ve Sunum Takımı Farkı Nedir?

Misafir ya da gündelik servis ile sunum farklı şeylerdir aslında. Servis takımları; yiyeceğin çoklu olarak bulunduğu ve toplu servis yapılan büyük kaplardır. Salatalar, fırın yemekleri, ana yemek ve mezeler gibi ürünler sunulur. Ayrıca çay saati için hazırlana yiyecekler de bu tarz ürünlerle servis edilir. 

Ama sunum takımlarında kişisel tek kişilik sunum dahi olabilir. Kahve yanı bardakları, lokumluklar, çerezlikler gibi. Servis ürünlerine göre daha az yer kaplarlar. Ama daha az hacme sahiptirler. Genel olarak servis ve sunum arasındaki fark bu şekilde özetlenebilir. Fiyatlandırma olarak aralarında çok fark olmaz. Her ikisi de ikram eşyalarından sayıldığı için birbirine yakın fiyat aralığındadır. 

Sunum Takımı Nasıl Seçilir?

Bir kadın için sunum takımı ya da servis takımı seçmek çok önemlidir. Misafirlerine tarzını yansıtacağı için yaratacağı etkiyi düşünür. Hem evinin hem de kişisel olarak kendinin stilini yansıtmalıdır. Gümüş servis ve sunum takımları seçimi mesela çok özen ister. Kolay kararma yapmayan ve basit durmayan bir materyali olmalıdır. 

Eğer çeyiz için seçiliyorsa ileriki yıllarda kullanmayı düşünerek model seçilmeli. Etraftan size empoze edilen önerilere çok bakmayın. Eşyalarınızı ve hayal ettiğiniz stili düşünün. O masada siz oturacaksınız, bunu unutmayın. 

Sunum takımı seçilirken fiyatına, malzemesine, rengine ve popülerliğine bakabilirsiniz. Bunlar da ürün ile ilgili ipuçları verir. Ancak aldığınız takımları ne zaman kullanacaksınız, halen geçerli olur mu düşünün. 

Servis ve Sunum Takımları

Servis takımlarında hasır altlı beyaz porselen kaplar halan çok moda. Aslında uzun yıllar kullanılacak basit ama klasik parçalar. Her renk masa örtüsü ve konsept ile de uyum sağlayabilir. Farklı temalar ile sofra hazırlamayı seviyorsanız mutlaka desensiz servis takımlarını seçmelisiniz. Bir masada servis ve sunum denilince akla ilk gelen şey tabi ki tabaklar olacaktır.

İsterseniz altına uyumlu supla da tercih edebilirsiniz. Yanına ekleyeceğiniz kadeh ya da bardaklar, kaşık takımı çok uyumlu olmalıdır. Son yıllarda uyumsuzluğun içinde uyum yakalamak gibi bir akım da var. Ancak bu profesyonel bir bakış açısını da istiyor. Bir şeyi alakasız duran başka bir şey ile harmanlamak önemlidir. 

Şık Bir Sunum Servis Nasıl Olmalıdır?

İşte bu servis sunumlarınızda en önemli konudur. Çünkü insan şık olmak isterken çok kötü bir görüntü de elde edebilir. Karışık masa görüntüsü sizi estetikten uzaklaştırır. Konuklarınıza asla şık görünmez. 

Şık servis ve sunum takımları metal, porselen ya da daha başka malzemelerden üretilebilir. Günlük servis ikramı ya da özel davetler için ayrı seçimler yapmalısınız. Kalabalık davetlerde ortalama kaç çeşit yiyecek hazırladığınıza dikkat edin. O sayılarda servis setleri alırsanız takım görüntü elde edersiniz. 

Karışık ya da rastgele dekor anlayışınız da olabilir. Bu durumda da iç mimarların yapmış olduğu seçim önerilerine bakabilirsiniz. Her senenin moda olan eşya tarzları değişebilir. Ama siz uzun süreli servis eşyaları arıyorsanız klasiklikten vazgeçmeyin. 

Özel Gün Sunumları Nasıl Hazırlanır?

Özel günlerde etkileyici sunumlar hazırlamak için öncelikle bir konseptinizin olması gerekir. Tüm dekorasyon ve servisi bu temada oluşturacaksınız çünkü. Temayı belirlemekte zorluk çekiyorsanız özel günlerden de ilham alabilirsiniz. 

Yani mesela yeni yıl sofrası için altın, kırmızı ya da beyaz gibi temel renk temalarını kullanın. Altın günü sofrası hazırlayacaksanız da farklı hazırlıklar yapabilirsiniz. Konuklarınızdan takımlarınızın renginde giyinmelerini rica edebilirsiniz. Bir de üstüne tablo gibi bir masa hazırladığınızda unutulmaz olacaksınız kesinlikle. 

Çok basit bir servis ve sunum sayesinde harikalar yaratmak mümkün. Bazen evde gözünüzün önünde duran ufak bir biblo bile masanın havasını değiştirmeye yeter. Hatta taze bir demet çiçek en klasik ama hep işe yarar güzelliktedir. Kumaş peçeteler, misafir isim kartları ve suplalar her zaman şıklık yaratır. 

Sunum Takımları Pahalı mı?

Alacağınız takıma göre fiyat ta elbette değişkenlik gösterir. Bugün en bilindik servis ve sunum takımları bile belli bir rakamın üstünde satılıyor. Büyük markaların sadece isim hakkına bile gereğinden fazla ödeme yapabilirsiniz. Ama buna her zaman gerek de yok. Çünkü pahalı ürünlerin artık çok kolay muadillerini de bulabilirsiniz. Daha karlı bir harcama yapmış olursunuz. 

Tamamını yeni alacağınız servis ürünleri için bir miktar bütçe ayırmak gerekebilir. Ama kullanım süresine bakılarak aslında karlı bir alışveriş de yapmış sayılırsınız. Çeyiz için önceden biriktirmek de akıllı bir yoldur. Baştan alacağınız büyük servis eşyaları ileride önünüze artı olarak çıkacaktır. 

Online Sunum Servis Takımı Satın Almak

Online servis ve sunum takımları almak oldukça akıllıca bir alışveriştir. Mağaza yükünü azaltmak amacıyla firmalar artık online alışverişlere daha çok avantaj veriyor. Bunun için üyelik oluşturmak ya da ille de kredi kartı ile satın almak bile şart değil. 

Online olarak satın aldığınız ürünler kırık geldiğinde de yasal haklarınız devam eder. Kargo firmasına tutanak tutturmak gereklidir. Aradığınız servis ve sunum takımı online olarak çok daha kolay bulabileceğiniz ürünlerdir. Çünkü aynı anda birçok sayıda ürünü hemen bakabilirsiniz. Mağazada böyle bir şey mümkün olmuyor maalesef. 

Sunumlarınızda her seferinde akılda kalıcı bir etki bırakmak için kendi tarzınızı oluşturun. Misafirleriniz ve sosyal medya takipçilerinizin çok dikkatini çekecektir. Belli bir dekorasyon anlayışına sahipseniz elinizdeki azıcık eşya ile bile harikalar yaratabilirsiniz.
 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.